Opcje zabiegowe - metody, obszary

dr Ilona Osadowska · 952 · 2024-03-04 (akt.)
Metody liposukcji Opcje Kwalifikacja Lekarze Opinie Ceny Zdjęcia

Odessanie tkanki tłuszczowej może być uzupełnione zabiegami towarzyszącymi. Typowo wykonujemy transfer własnego tłuszczu w celu powiększenia piersi lub zaokrąglenia pośladków. Możemy także napiąć luźną skórę bez jej wycinania.  

Transfer własnej tkanki tłuszczowej do powiększenia piersi, pośladków

Najpopularniejsze obecnie zabiegi i nasza specjalność.
Opisy i szczegóły na naszych stronach: 

Transfer tłuszczu wykonywany jest od razu po jego pobraniu. Opcja taka przedłuża czas zabiegu o ok. 1 godzinę. Wykonywana jest bez wybudzania pacjentki. 

 

Plastyka brzucha, czyli chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry

Wykonujemy zabiegi wycięcia nadmiaru luźnej skóry z dolnej części brzucha. W ten sposób jesteśmy w stanie dopasować skórę do figury. zachowując jej naturalne napięcie. Cięcie przebiega typowo 7 do 10 cm poniżej pępka. Blizna jest szeroka, ale często udaje się schować ją pod majtkami. 

Plastyka brzucha jest bardziej inwazyjna niż sama liposukcja, dlatego wykonujemy ją tylko wtedy, gdy nie ma możliwości uzyskania satysfakcjonującej korekcji delikatniejszymi metodami. 


Argoplazma - najmocniejsza nieinwazyjna metoda napięcia skóry

Celem zabiegu jest napięcie skóry luźnej, która jest gruba, zwarta i w miarę elastyczna. Taka skóra może dawać nadzieję na pomyślne obkurczenie metodą Argoplazmy. 

Zabieg polega na podgrzewania skóry od wewnątrz końcówką, którą wprowadzamy pod skórę wykorzystując nacięcia do liposukcji. Wykonywany jest od razu po zakończeniu udsysania. Pacjent nie jest wybudzany. Obkurczania brzucha trwa typowo 45-60 minut, i o tyle przedłuża się cały łączony zabieg.

Może to być interesująca opcja dla pacjentów o skórze luźnej, po znacznym schudnięciu, którą chcielibyśmy maksymalnie napiąć bez jej wycinania.

Może być uwzględniany także dla osób, które rozważają liposukcję większej ilości tkanki tłuszczowej, typowo w rozmiarach 42 i więcej. Plazma pozwala obkurczyć skórę, która po zabiegu mogłaby pozostać luźna.

Nie jest to zabieg dla pacjentki szczupłej o skórze luźnej. 

Możliwości kurczenia plazmą są ograniczone, dobór zawsze indywidualny. Szczegółową opinię wydajemy indywidualnie po zapoznaniu się ze szczegółami anatomicznymi oraz jakością skóry.

Plazma może być interesującą opcją dla Pań, które nie chcą lub nie mogą poddać się wycięciu nadmiaru skóry. W naszej klinice wykorzystujemy urządzenia pracujące na argonie (nie mylić z plazmą używaną przez kosmetologów zewnętrznie). 

Na życzenie wskażemy przykłady takich korekcji na naszym instagramie lub FB. 


Tłuszcz do korekcji twarzy, blizn oraz w ginekologii. 


Własny tłuszcz po pobraniu możemy także wykorzystać do:

  • Rewitalizacji i odmładzania twarzy, tu zobacz o odmładzaniu: drosa.pl/802
  • Wypełnienia warg sromowych zewnętrznych, przykład: drosa.pl/450
    Więcej o o estetyce w ginekologii: drosa.pl/860
  • Do korekcji niektórych blizn, np. zaciągniętych pooperacyjnych lub po cesarkach,
  • Do Korekcji sylwetki po wcześniejszych nieudanych liposukcjach.

 

Korekcja blizn po cięciu cesarskim lub pooperacyjnych

Podczas zabiegu liposukcji możemy wykonać korekcje blizn zaciągniętych, wklęsłych, nad którymi przewiesza się nadmiar tkanki tłuszczowej lub luźnej skóry. Zazwyczaj z bliznami takimi zgłaszają się pacjentki po cięciach cesarskich lub wcześniejszych zabiegach plastyki brzucha. Korygujemy także punktowe zaciągnięcia, np. po wcześniejszych operacjach wyrostka itp. 

Czas trwania rzędu 20 - 45 minut. Na życzenie wskażemy przykłady takich korekcji na naszym instagramie lub FB. 

 

Jedno znieczulenie, jeden zabieg, wiele opcji 

Wszystkie powyższe opcje możemy wykonać podczas jednego, łączonego zabiegu. Znieczulenie prowadzona jest przez anestezjologa w taki sposób, że pacjentka śpi i wybudzana jest po wykonaniu wszystkich wybranych opcji zabiegowych. 

 

Znieczulenie

Standardowo wykonujemy znieczulenie składające się z następujących elementów: 

  • analgosedacja,
  • znieczulenie miejscowe,
  • znieczulenie dożylne. 
Podczas zabiegu pacjent śpi, ale oddycha samodzielnie bez respiratora. Samodzielny oddech jest największą różnicą pomiędzy znieczuleniem ogólnym. 
Po zabiegu pacjent przebywa przez 1-2 godziny w sali poperacyjnej pod  pod kontrolą aparatury oraz pod nadzorem pielęgniarki, w celu pełnego wybudzenia oraz wypłukania leków anestezjologicznych. Następnie pacjent udaje się samodzielnie do swojego pokoju celem odpoczynku. Można podejmować podstawową aktywność - chodzić, pójść do toalety, zjeść, zadzwonić do rodziny z wiadomościami po zabiegu. 
Na życzenie znieczulenie może być poprowadzone w taki sposób, że podczas zabiegu pacjentka pozostaje świadoma i może rozmawiać z zespołem operacyjnym. 
Zdjęcia i filmy z przykładami korekcji 

Przykłady wyżej wymienionych korekcji dostępne są na naszym Instagramie oraz Facebooku. Na życzenie wskażemy odpowiednie wpisy i relacji. 

Czytaj dalej: Kwalifikacja