Po 25. roku życia kondycja skóry zaczyna słabnąć, pojawiają się delikatne siatki, wyraźniejsze stają się też zmarszczki. Zaczynamy wtedy stosować kremy i zabiegi kosmetyczne. Jeśli nie przynoszą one satysfakcjonujących efektów, sięgamy po rewitalizujące i odmładzające skórę zabiegi medycyny estetycznej.
Kiedy do lekarza
Wskazaniem do rewitalizacji skóry są:
Oczekiwane efekty i cel leczenia
>>> O rewitalizacji skóry oraz działaniu własnego osocza bogatopłytkowego - rozmowa z dr Iloną Osadowską, Magazyn "Babska Rzecz", Radio Szczecin
Jak rozpocząć leczenie
Zaczynamy od konsultacji, podczas której oceniamy stan skóry oraz omawiamy oczekiwania pacjentki. Dobieramy odpowiednią kurację i upewniamy się, że nie ma przeciwwskazań do jej podjęcia. Zabiegi możemy przeprowadzić od razu po konsultacji.
Dobór zabiegów
Rewitalizujemy najczęściej obszar skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zabiegi dobieramy indywidualnie do obszaru, cech skóry oraz oczekiwań pacjentki. Gama dostępnych metod jest szeroka i obejmuje zarówno kuracje działające precyzyjnie na wybrany problem, jak ogólnie poprawiające kondycję i wygląd skóry.
Nowością 2014 roku jest mikroigłowy RF Infini dający bardzo dobre efekty odnowy skóry już po jednym, minimalnie urazowym zabiegu.
Najcenniejsze są zabiegi uruchomiające własne siły organizmu, aktywujące fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W ten sposób działaja m.in. laser frakcyjny CO2, Sculptra, Radiesse oraz własne osocze bogatopłytkowe (Regeneris).
Istotnym czynnikiem przy doborze zabiegów jest tryb życia i oczekiwania pacjentki. Bierzemy pod uwagę, że niektóre zabiegi wymagają kilku dni wyłączenia z aktywności zawodowej.
Ciekawą metodą jest gama peelingów fotodynamicznych, dających świetne efekty odnowy skóry przy minimalnym złuszczaniu. Wciąż popularny wśród pacjentek jest stosunkowo niedrogi peeling migdałowy, który rozjaśnia, nawilża i wygładza skórę, nie wyłączając z codziennego funkcjonowania.
Do nawilżania stosujemy gamę materiałów zawierających słabo usieciowany lub niestabilizowany kwas hialuronowy, jak m.in. Teosyal Redensity, Restylane Vital, Juvederm Hydrate, StylAge HydroMax, Neauvia HydroDeluxe oraz specjalizowane preparaty linii Dermaheal. Do dyspozycji mamy także gotowe koktajle zawierające witaminy, peptydy biomimetyczne oraz minerały. Każda z ww. metod ma swoje unikalne cechy, o których rozmawiamy podczas konsultacji. Po zabiegach zalecamy stosowanie odpowiednio dobranych dermokosmetyków.
Cykl leczenia
Rewitalizację prowadzimy w cyku 3-8 zabiegów, zależnie od wybranej metody. Plan leczenia często obejmuje terapię łączoną. Zabiegi powtarzamy co kilka tygodni. Efekty terapii są zarówno natychmiastowek jak i odłegłe. Nawilżanie poprawia kondycję skóry już na drugi dzień, natomiast wytwarzanie nowego kolagenu w skórze widoczne będzie najwcześniej po miesiącu od uruchomienia procesu naprawczego.
Rewitalizacja dłoni
Osobom z wyraźnymi cechami starzenia skóry polecamy rewitalizację doni jako uzupełnienie terapii na twarz oraz ewent. dekoltu i szyi. Ładne i zadbane dłonie będą harmonijnie współgrać do zadbanej twarzy. Bardzo często zapominamy, że są one naszą wizytówką.
Podczas tego typu zabiegów skupiamy się na poprawie wyglądu i objętości dłoni oraz usunięciu plam. Pożadanym efektem jest zmniejszenie widoczności żył oraz ścięgien. Stosujemy tu m.in. laser frakcyjny, IPL oraz peeligni aby wyrównac koloryt dłoni. Restylane Vital lulb Radiesse aby odtworzyć objętość i przywrócić skórze młodszy wygląd. Przełomem w rewitalizacji dłoni stało się upowszechnienie zabiegu Radiesse, który pozwala osiągnąć radykalną poprawę podczas jednej tylko sesji.
Koszty leczenia
Koszt rewitalizacji wynosi od 220 zł do 1690 zł za pojedynczy zabieg. Ceny dla poszczególnych metod dostępne są w cenniku. W przypadku terapii łączonych stosujemy ceny specjalne ze zniżką, które ustalamy indywidualnie podczas pierwszej konsultacji lekarskiej.
Więcej: ceny rewitalizacji skóry.